Piosenki w stylu disco polo to zazwyczaj standardowa oprawa muzyczna każdego polskiego wesela. Są skoczne, zachęcają do zabawy, a teksty piosenek znają niemal wszyscy. Ale co zrobić, jeśli nie lubicie tego gatunku muzycznego i nie chcecie go na swoim weselu? Czy taka impreza może się w ogóle udać? Jakie są alternatywy dla disco polo? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Czy na weselu musi być oprawa muzyczna w stylu disco polo?

Jako DJ na wesele z okolic Raciborza mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że disco polo to najbardziej popularny styl muzyczny na weselach. Chociaż większość gości nie słucha go na co dzień, to niemal każdy z nich zna największe hity i chętnie przy nich wychodzi na parkiet. Z tego względu wiele Par Młodych decyduje się na piosenki disco polo na swoim weselu, mimo że chętnie zrezygnowaliby z tego pomysłu. Ale muzyka disco polo wcale nie jest wyznacznikiem udanej zabawy. Jeśli więc stoicie przed takim samym dylematem, nie podejmujcie decyzji zbyt pochopnie lub pod naciskiem rodziny – to w końcu Wasz dzień i to Wy powinniście decydować o tym, jak powinien wyglądać.

Jak zorganizować wesele bez disco polo?

Przede wszystkim warto w tej sytuacji zrezygnować z zespołu i skorzystać z usług DJ-a. To właśnie DJ może zapewnić ogromną różnorodność styli muzycznych i spontanicznie dopasowywać je do charakteru imprezy, zwracając uwagę na preferencje gości. Disco polo to muzyka typowo imprezowa, dlatego należy zastąpić ją równie tanecznymi kawałkami. Warto też zaproponować gościom najbardziej znane utwory polskie i zagraniczne – popularne rytmy zazwyczaj bardziej zachęcają gości do wyjścia na parkiet. Najlepszą alternatywą będzie więc polska muzyka rozrywkowa, hity radiowe, disco lat 90. czy nowoczesny folk.