Podziękowania dla rodziców można złożyć w różny sposób, na przykład przez specjalny toast, krótkie przemówienie, wręczenie kwiatów, upominków czy symboliczne gesty. Ważne jest, aby podziękowania były szczere, osobiste i wyrażały wdzięczność za wszystko, co rodzice zrobili dla Pary Młodej.

W którym momencie złożyć rodzicom podziękowania?

Na weselu podziękowania dla rodziców Pary Młodej zazwyczaj składa się po formalnej części wesela, czyli po pierwszym tańcu, przekrojeniu tortu, wręczeniu prezentów i toastach. Można to zrobić przed lub w trakcie oczepin, kiedy większość gości jest jeszcze obecna na sali. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć podziękowania w innym czasie – wszystko zależy przecież od Waszych indywidualnych preferencji i planu przebiegu wesela. Warto natomiast pamiętać, aby na czas podziękowań zebrać zaproszonych gości i poprosić Dj-a o mikrofon, aby rodzice poczuli się wyróżnieni, a goście słyszeli Wasze przemówienia. Jeśli chcecie zrezygnować z publicznych wystąpień, można zastąpić je tańcem z piosenką wyrażającą słowa podziękowania.

Pomysły na kreatywne podziękowanie

Jako Dj na wesele z okolic Rudy Śląskiej najczęściej spotykam się z podziękowaniami w postaci kwiatów. Jest to najbardziej popularna i ponadczasowa forma wyrażenia wdzięczności. Oprócz podziękowań w formie prezentów, można także dodać element występu angażującego gości. Zabawnym pomysłem może być wydrukowanie masek z podobiznami rodziców i odtańczenie kreatywnego układu tanecznego. Aby występ był jeszcze bardziej spersonalizowany, wybierzcie piosenki, które są bliskie Waszym rodzicom lub po prostu wzbudzą pozytywne uczucia wśród widowni. Tak stworzoną playlistę przekażcie Dj-owi, który odtworzy ją w wybranym przez Was momencie.