Wesela mieszają wiele starszych tradycji z nowymi trendami, ale pewne elementy tego najważniejszego dla pary młodej wydarzenia pozostają niezmienne. Jednym z nich jest pierwszy taniec, który para wykonuje już jako mąż i żona. To ważny i wysoce symboliczny moment na weselu, a odpowiednie podejście do niego zwiększy pewność siebie i pozwoli się nim cieszyć!

Jak rozpocząć przygotowania do pierwszego tańca?

Pierwszy taniec to wspomnienie, do którego będzie się wracać. Nowożeńcy mogą wybrać różne opcje, jeśli chodzi o przygotowanie się do niego. Jedni stawiają na spontaniczność, inni wkładają dużo pracy, aby zachwycić wszystkich obecnych na weselu gości. Jednak pierwszym krokiem zawsze będzie wybór stylu Waszego tańca i doboru właściwego utworu.

Czasem jest to piosenka, która ma jakieś znaczenie dla młodych, mogąca nawiązywać do pierwszej randki, pierwszego wspólnego wyjazdu czy innego wydarzenia, które zapisało się w pamięci. Czasem jest to piosenka ponadczasowa, którą znać może nawet i 99% gości weselnych! Tak naprawdę reakcją zawsze jest wzruszenie – mówi to DJ na wesele, który obserwował twarze gości wielokrotnie.

Wreszcie czasami jest to utwór, przy którym po prostu nogi same rwą się do tańca. Warto więc się zastanowić: „czy chcemy bardziej romantyczny taniec? A może mamy ochotę zaszaleć na parkiecie i pokazać wszystkim, że dziś jest dzień wesela?!” Bo to właśnie od podejścia zależy, w jakim klimacie chcecie „otworzyć” taneczną część wesela.

Eksperymentuj i trenuj

Jeśli piosenka i styl tańca zostały wybrane, to najważniejszy krok już za Wami. Przede wszystkim trzeba podjąć decyzję dotyczącą choreografii, gdyż o ile nie jest się profesjonalnym tancerzem, nauka wszystkich kroków może wymagać trochę czasu i wielu treningów. Dobrze przygotowany taniec to przećwiczony taniec, dlatego warto rozpocząć jego naukę dużo wcześniej. No chyba że stawiacie na spontan, takie występy też mogą zrobić furorę i być o wiele mniej stresujące!

Ostatnim aspektem są efekty specjalne, które mogą uświetnić występ pary młodej. Ciężki dym, pirotechnika, czy chociażby dobre oświetlenie podczas tego ważnego momentu, to coś, o co warto zadbać. A najlepiej o to zadbacie zapraszając odpowiednią osobę na stanowisko DJa lub Prowadzącego Wasze wesele. 😉