Podstawą udanej zabawy weselnej jest dobrze dobrana muzyka i umiejętność poprowadzenia imprezy. Szukając idealnego DJ-a, warto poświęcić nieco więcej czasu, aby mieć całkowitą pewność, że znajdziemy najlepszego kandydata. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze DJ-a? Czym powinien się wyróżniać? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Czy wieloletnie doświadczenie ma znaczenie?

O ile doświadczenie zawodowe może przekładać się na jakość pracy w innych zawodach, o tyle w przypadku DJ-a nie powinno być tego wyznacznikiem. Dobry DJ musi przede wszystkim wyróżniać się idealną znajomością zarówno trendów jak i klasyków w muzyce tanecznej. Najnowsze i największe hity działają na gości jak magnes, przyciągając ich na parkiet – sukces udanej imprezy gwarantowany. Dobry DJ powinien mieć także wyjątkową osobowość i charyzmę, dzięki którym zachęci gości do udziału w zabawie. Na nic zda się doświadczenie prowadzącego wesele, jeśli będzie pracował na starym lub nieodpowiednim sprzęcie, który w każdej chwili może zawieść. Dlatego przy wyborze DJ-a warto wziąć pod uwagę inne aspekty.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego DJ-a?

Jako DJ na wesele z woj. Śląskiego doskonale rozumiem potrzeby Pary Młodej w kontekście oprawy muzycznej. Narzeczeni słusznie kierują się opiniami w internecie, filmami z innych  realizacji czy poleceniami ze strony znajomych – pozytywne oceny to najlepsza wizytówka dla DJ-a. Poszukując idealnego kandydata, warto wcześniej się z nim spotkać. Dzięki temu będziemy mieli możliwość sprawdzenia na żywo jego zdolności komunikacyjnych, temperamentu, wiedzy muzycznej i zdolności do słuchania sugestii dotyczących listy utworów i organizacji zabaw. Jeśli DJ zadaje wiele pytań, świadczy to o jego zaangażowaniu i chęci jak najlepszego przygotowania do wykonania swojej pracy.