Żadna impreza nie może się udać bez dobrej muzyki i sprawdzonego DJ-a. Znane utwory zachęcają do tańca, wprawiają w pozytywny nastrój i tworzą świetne tło do rozmów. O tym, dlaczego warto zapewnić muzykę podczas przerw na posiłki w trakcie wesela, przeczytacie w poniższym artykule.

Dlaczego muzyki na weselu nie może zabraknąć podczas posiłków?

Nie bez powodu muzyka idealnie dopełnia klimat każdej dobrej restauracji. To ona umila gościom pobyt, podczas którego delektują się nie tylko smakiem, ale innymi zmysłami, które dopełniają całość spotkania. Nie inaczej jest w przypadku dużych imprez okolicznościowych. Brak muzyki podczas posiłków w szerszym rozumieniu powoduje niezręczną ciszę, w węższym natomiast sprawia, że sąsiedzi słyszą każdą rozmowę rozmawiających przy stole gości. Paradoksalnie dźwięki piosenek skłaniają więc do pogawędek i pomagają przełamać pierwsze lody między nieznającymi się osobami na weselu. Muzyka w tle pozwala także utrzymać nastrój w przerwach pomiędzy setami. Według niektórych badań tego rodzaju zabieg wpływa także na szybkość spożywanych posiłków oraz potęguje ich smaki, co przyczynia się do zwiększenia pozytywnych wrażeń gości.

Muzyka w tle – jak zrobić to właściwie?

Jako DJ na weselach z Rybnika zachęcam do zwrócenia uwagi na kilka warunków, które muszą zostać spełnione, aby muzyka w tle spełniła swoją rolę. Przede wszystkim nie może być zbyt głośna – goście powinni mieć komfort rozmowy i chwilę wypoczynku od głośnych setów tanecznych. Po drugie, puszczane utwory powinny być przyjemne dla ucha i raczej spokojne, ponieważ szybkie rytmy podświadomie przyspieszają prędkość jedzenia, co negatywnie wpływa na samopoczucie. W tym przypadku lepiej wykorzystać też piosenki bez tekstu, aby nie skupiały na sobie zbytniej uwagi.