Wesele z muzyka to standard, który wrósł w kulturę wesel od dawna. Dziś coraz rzadziej są to szlagiery disco polo prześpiewane do akordeonu. Współczesne wesela wyróżniają się nowoczesnym podejściem do zabaw weselnych również w obszarze muzyki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze DJ na wesele?

Dobry DJ  wprawi w dobry nastrój wszystkich uczestników wesela

Szukając oprawy muzycznej na wesele, warto byście jako Młoda Para zastanowili się, czego wy jako gospodarze wieczoru tak naprawdę oczekujecie. Czy mają być konkursy, oczepiny, przygrywki, czyli wesele w tradycyjnym wydaniu, czy bardziej zapewniona muzyka w tle, która zachęci zarówno do rozmowy przy stole, jak i dla tych niewyobrażających sobie wesela bez okresowej obecności na parkiecie da im pole do przedstawienia szerszej publiczności swoich umiejętności tanecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby DJ na weselu pełnił funkcję wodzireja, oczywiście uzgadniając każdy element swojej pracy z wami.

Czy dać DJ wolną rękę na weselu?

Zbyt duża frywolność DJ na weselu może skończyć się kompromitacją, dlatego warto byście uzgodnili dokładnie, co wolno, a czego nie wypada wprowadzać w trakcie imprezy. Nowoczesne wesela wcale nie muszą być nudne. Doświadczony wodzirej sprawi, że weselnicy zaczną się wspólnie bawić, poznawać, zacieśniać więzy — a o to przecież chodzi. Zostawienie pewnej dozy swobody pozwala uniknąć nudy i zażenowania w wyniku całkiem odmiennego programu wesela, jaki spodziewali się wprowadzić Nowożeńcy, a tym, czego oczekiwali ich goście. Do współczesnych zabaw weselnych, które warto wprowadzić na wesele, by zapadło w pamięć gości i Pary Młodej są konkursy typu: jaka to melodia, taneczne kalambury, czy też test zgodności — zabawa na określenie dopasowania się Pary Młodej. Dobrej klasy DJ będzie z jednej strony prowadził — od początku do końca imprezę tak, jak oczekiwała Młoda Para, a z drugiej strony zadba o odmienne gusta znajdujących się na sali gości weselnych.